Що таке дозвіл на будівництво приватного будинку

Дозвіл на будівництво приватного будинку на власній землі

Дозвіл на будівництво приватного будинку - це не один документ, а цілий комплекс паперів дозвільного та інформаційного характеру.

Одним з таких документів є декларація про початок виконання будівельних робіт. Після змін у містобудівній галузі, які відбулися в 2017 році, такий документ називається «повідомлення про початок виконання будівельних робіт». Характер документів, що видаються залежить від складності будівництво Львів. Існує 5 категорій складності після змін, категорії перейменували в класи наслідків:

 • клас наслідків СС1 - це 1 і 2 категорії складності;
 • СС2 відповідає 3 та 4 категорій складності;
 • СС3 - це категорія складності номер 5.

Дозвіл, бланки документів та декларація про початок виконання будівельних робіт

Для будівництво невеликих будинків (площею до 300 квадратних метрів) необхідний будівельний паспорт.

Як отримати дозвіл на будівництво. Порядок дій

Багато хто не знає як отримати дозвіл на будівництво. Щоб отримати дозвіл на будівництво, необхідно пройти кілька етапів:

 • На першому етапі необхідно оформити всі документи на землю для отримання дозволу на будівництво приватного будинку, включаючи документи, які підтверджують право на власність. Всі папери повинні бути нотаріально завірені та перевірені у відповідних державних органах.
 • Другий етап включає в себе паспорта для дозвіл на будівництво Львів. Він необхідний, щоб отримати повідомлення про початок будівництва. Такий документ потрібен, якщо планується будувати будинок до 300 квадратних метрів. Якщо планується будувати будинок більший або будівлю підвищеної небезпеки, то процедура отримання дозвільних документів буде складнішою.

Повідомлення про початок виконання будівельних робіт та дозвільні документи

 • Третій етап. Потрібно отримати дозвіл на будівництво Львів. Заповнювати заяву на отримання документа слід ретельно. Навіть невелика помилка може призвести до відмови. Державні органи розглядають заяву протягом 30 днів. Після цього декларація про початок виконання будівельних робіт буде готова.
 • Четвертий етап. Після отримання всіх документів, починається будівництво будинку. Будівництво повинно відповідати всім нормам певних документів з дотриманням всіх вимог безпеки. Складається кошторис будівництва, де вказана вартість будівництва будинку.
 • П'ятий етап. Проходження інвентаризації. Робиться це в Бюро технічної інвентаризації (БТІ). Результатом проходження інвентаризації буде отримання технічного паспорта. Його виготовляють на протязі 3-5 днів. Без цього документа отримання дозволу на будівництво буде неможливим;

Отримання дозволу на будівництво приватного будинку на ділянці

 • Шостий етап. На даному етапі необхідно отримати документи, які дозволяють будівлю до експлуатації. Процедура отримання таких документів ідентична отриманню повідомлення про будівництво.
 • На сьомому етапі дому присвоюється поштова адреса. Потрібно звернутися в місцеву адміністрацію і подати всі наявні дозвільні документи включаючи ідентифікаційний номер, а також документ дозволяє введення будинку в експлуатацію.
 • Останній етап, восьмий - оформлення прав власності на будинок. Після оформлення нотаріус надає виписку з реєстру. Після цього отримуєте дозвіл на будівництво.

Як швидко отримати дозвіл на будівництво

Отримання дозволу на будівництво може зайняти багато часу. Можна займатися оформлення всіх цих документів самостійно, але можна скористатися послугами наших фахівців, які мають досвід заповнення і подання заяв. Звернувшись до нас можете розраховувати на швидке оформлення документів. Тепер ви знаєте як отримати дозвіл на будівництво приватного будинку.

Як отримати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки

Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки необхідно отримувати тоді, коли діяльність фірми пов'язана з небезпекою для життя, компанія є виробником спеціальної техніки, коли компанія займається ремонтом і сервісним обслуговуванням спеціальної техніки (будівельної, сільськогосподарської і т.д.). Отримання такого документа проходить в три етапи:

 • Підготовка. На даному етапі проходять консультації, розробляються і збираються всі необхідні документи для проведення технічної експертизи, включаючи дозвіл на початок будівельних робіт та план будинку креслення;
 • Другий етап. Подача підготовлених документів для проведення технічної експертизи. Мета - отримання позитивного висновку;
 • Заключний етап включає в себе подачу всіх наявних необхідних документів в Держпраці. Це потрібно для того, щоб отримати бланк про те, що фірма може вести роботи підвищеної небезпеки та експлуатувати спеціальну техніку.

Дозвіл на будівництво Львів: реєстр дозвільних документів

Отримання дозвільних документів такого рівня, включаючи повідомлення про початок виконання будівельних робіт, займає тривалий час і вимагає знання законодавства і необхідних процедур. Для полегшення процесу рекомендується скористатися послугами нашої фірми, фахівці якої допоможуть вам в короткий термін отримати всі потрібні дозволи.

Зараз будуємо
Фотографії процесу виконання будівельних робіт