Дозвіл на будівництво
Дозвіл на будівництво Львів - документація, що дозволяє почати зведення житла, завдяки якій всі роботи будуть проведені за законом. Що ж собою являє дозвіл на будівництво, і які документи необхідно зібрати, щоб побудувавши житло і ввівши його в експлуатацію не дістати проблем з відповідними органами? Іноді люди думають, що бажання побудувати власне житло зводиться до купівлі земельної ділянки, вибору проекту і безпосередньо будівництва та здійснюють самовільне будівництво. Насправді ж після вибору земельної ділянки і перед зверненням в будівельну організацію Львів з'являється необхідність в проведенні вишукувальних робіт, отриманні документації і лише потім можна приступати до робіт. Організація будівництва є тривалим і складним процесом. Кожен з його етапів займає досить сил і часу, зокрема отримання дозволу на будівництво Львів. По суті, воно не є індивідуальним документом. У нього входить кілька документів дозвільного та інформаційного характеру. Після подачі заяви, в якому йде мова про виділення території під будівництво, протягом місяця відповідні органи на підставі підготовлених архітектором матеріалів виділяють таку ділянку. Забудовник же, в свою чергу, отримавши акт про право користування землею повинен застосувати його під малоповерхове будівництво. Якщо такий ділянка розташована на території лісового масиву, історичного заповідника, то забудовнику необхідно буде отримати ще й дозволу відповідних органів контролю. Якщо документи не були подані, але будівництво відбулося, значить було здійснено незаконне будівництво Львів.
Документи для отримання дозволу на будівництво
Будівництво житлового будинку - це не тільки зведення фундаменту, каркаса і стін. Попередньо необхідно оформити ряд документів, що дозволяють проведення робіт на певній ділянці, інакше роботи будуть розцінені як незаконне будівництво. До уваги беруться площа і поверховість будинку, архітектурний стиль, розміщення на території господарських будівель. Тому, перш ніж почати планування будівництва, потрібно дізнатися про необхідні документи, що дозволяють проведення робіт, а також ознайомитися з основними нормативними документами та вимогами щодо проектування будинків Львів і їх зведення. Щоб отримати дозвіл на будівництво Львів, для подачі заяви необхідно зібрати певний перелік документів:
- Для підтвердження особи необхідні паспорт і ідентифікаційний код.
- Документ про право власності на земельну ділянку.
- Проект майбутньої споруди.
- У сільській місцевості необхідна згода на будівництво сусідів.
З моменту подачі заяви та документів протягом 10-денного терміну вони повинні бути розглянуті і заявник отримати дозвіл на будівництво або мотивовану відмову. Серед причин для відмови виділяються подача комплекту документів не в повному обсязі або невідповідність їх вимогам українського законодавства, виявлення недостовірної інформації, зазначеної в документах. Безпосередня видача дозволу на проведення будівельних робіт не завжди необхідна. Якщо у відведений термін інспекцією не було видано дозвіл, але і не надано відмову, вважається, що воно видано і можна починати будівельні роботи Львів. Якщо ж документи не були подані, буде вважатися, що сталося самовільне будівництво Львів. При зміні підрядника або власника ділянки, який подавав заяву, воно повинно бути переоформлено в інстанції за місцем видачі. Таке переоформлення є повторне проходження процедури. Після отримання дозволу на будівництво необхідно про початок будівництва повідомити органи техногенної та пожежної безпеки, а також місцеві органи влади. Документ має термін дії 10 років, але деяка проміжна документація діє не більше 2 років, і якщо споруда заморожується, після закінчення часу доведеться збирати новий пакет.
Які документи потрібні, щоб узаконити самобуд
У нашій країні питання узаконення самовільного будівництва досить актуальне. Під самобудом розуміється об'єкт, який був зведений на земельній ділянці, не призначеному для такої мети без наявності проекту і необхідних дозвільних документів, з порушенням СНиП. При встановленні, що будівля була побудована з порушенням будівельних норм, воно може бути навіть знесено. Але навіть при їх дотриманні власник може бути покараний штрафом. Для введення в експлуатацію будинку, побудованого без необхідного дозволу і підпадає під самовільне будівництво Львів, необхідно зібрати велику кількість документів і його легалізувати. Введення закінчених об'єктів в експлуатацію відбувається на підставі реєстрації за місцем розташування об'єкта в інспекції архітектурно-будівельного контролю. З документів повинні бути зібрані:
- Заява, підписана всіма співвласниками.
- Декларація у двох примірниках про готовність будівлі.
- Документи, що підтверджують особу заявника.
- Техпаспорт.
- Завірені нотаріусом копії техпаспорта і документа на ділянку.
В окремих випадках необхідно надання звіту про технічне обстеження.
Як узаконити самовільне будівництво
Якщо було здійснено незаконне будівництво Львів, то людина є всього лише власником матеріалів. За використання такого об'єкта, згідно з українським законодавством, передбачається адміністративна відповідальність. Розпоряджатися житлом, які підпадають під незаконне будівництво, ніхто не може. Його не можна подарувати, продати, здати в оренду і навіть передати у спадок до тих пір, поки не буде отримано дозвіл на будівництво Львів. Існує кілька варіантів узаконити самовільне будівництво:
- Через звернення до суду. Але навіть якщо інстанцією буде визнано право власності на об'єкт за певною людиною, українським законодавством встановлено, що неприйняті в експлуатацію в належному порядку побудовані об'єкти не можуть бути використані. Право на нерухомість виникне лише з моменту державної реєстрації.
- Методом оформлення будівельного об'єкта. Для цього необхідно буде пройти наступні етапи, передбачені для зведення нової споруди.
Порядок оформлення об'єкта
Зведені об'єкти можуть бути різної складності, і від цього залежить проходження передбачених для будівництва етапів, щоб в результаті отримати дозвіл на будівництво Львів:
- Отримання містобудівних умов / обмежень або будівельного паспорта.
- Розробка проектної документації.
- Отримання дозволу на будівництво.
- Проведення техінвентаризації, виготовлення техпаспорта.
- Введення в експлуатацію об'єкта.
- Отримання висновку про пайову участь, рішення про присвоєння адреси.
- Реєстрація житла в реєстраційній службі та отримання Свідоцтва про право власності.
Проходження перерахованих етапів робить людину повноправним власником майна і він може їм розпоряджатися на власний розсуд, на відміну від варіанту, коли було проведено незаконне будівництво.