Проекти будинків з мансардою
Будинки з мансардою з кожним роком стають все більш популярними. Проекти будинків з мансардою досить часто цікавлять замовників завдяки не тільки цікавого зовнішнім виглядом, але і практичності. Розташовані на поверсі спальні затишні і романтичні, а монтувати в покрівлю вікна роблять конструкцію більш жвавою. Будівля мансардного типу можна побудувати з нуля, а можна за основу взяти старе житло і трохи змінити житлову площу, зробивши при цьому його більш просторим і сучасним. Також сьогодні досить популярними є проекти будинків з мансардою та терасою. Мансарда вперше з'явилася в Європі в 17 столітті завдяки Франсуа Мансара, французькому архітекторові, але масова споруда такого житла почалася лише через два століття. Це горищний поверх, пристосований під проживання, особливістю якого є те, що стінами і стелею виступає покрівля. Площа мансарди може дорівнювати нижньому поверху, бути за розміром менше його або ж незначно перевищувати. При бажанні замовника, додаткової деталлю до нього може виступати балкон, з якого буде відкриватися гарний вигляд на навколишню територію. Проект будинку з мансардою можна замовити в будівельній компанії, де попередньо будуть запропоновані вже готові розробки. Якщо є бажання отримати індивідуальний план будинку з мансардою - архітектори компанії складуть його з урахуванням всіх побажань.
Чи варто будувати будинок з мансардою
Є бажання побудувати будинок, але сумніваєтеся у виборі планування - побудувати звичайний будинок в два поверхи або взяти за основу проекти будинків з мансардою? З одного боку мансардне приміщення надає можливість збільшити квадратуру житла, а з іншого викликає масу питань, пов'язаних з плануванням. Щоб простіше було зупинитися на одному з варіантів, слід вивчити негативні і позитивні сторони зведення заміського будинку мансардного типу. Будинки, яким характерний мансардний дах, є затребуваними з наступних причин:
- Економічність при отриманні додаткових квадратних метрів житлової площі, пов'язана з відсутністю потреби в зведенні несучих стін.
- Оригінальність зовнішнього вигляду будівлі. Проект будинку з мансардою виглядають яскравіше будівель зі звичайним дахом, так як припускають особливу геометрію даху, стін і віконних прорізів.
- Зменшення тепловтрат в будинку, пов'язане з максимальним утепленням покрівлі.
- Оригінальність конструкції перекриттів. Подібні будівлі відрізняються не тільки цікавим зовнішнім виглядом, але і незвичайною внутрішнім плануванням, особливою атмосферою. Мансардний поверх можна використовувати для зберігання різних речей, як спальної кімнати або робочого кабінету.
При всіх позитивних сторонах проекти будинків з мансардою мають і кілька мінусів. Вони несуттєві, але все-таки присутні:
- Необхідність в більш міцній підлозі, ніж для горища, тому що по ньому будуть пересуватися люди, а також він повинен буде витримувати меблі.
- Щоб мансардний поверх залишався теплим навіть взимку, необхідно його ретельне утеплення. Також не варто забувати при складанні плану будинку з мансардою про правильну вентиляцію.
- Якщо мансарда планується як повноцінний житловий поверх, в проект необхідно включити інженерні системи, тому слід правильно розрахувати потужність насосів для безперебійної подачі води.
У скільки обійдеться будівництво мансардного будинку
Скільки коштують проекти будинків з мансардою - питання, яке одним з перших задають забудовники. Він дійсно важливий, так як будівництво завжди вимагає істотних капіталовкладень. Кожен забудовник Львів бажає бачити житло красивим, затишним для кожного члена сім'ї, а також добротним, щоб воно могло послужити навіть нащадкам. Однозначної відповіді на питання з приводу вартості немає, так як існує ряд факторів, що визначають таку цифру. Для початку необхідно визначитися, Вас цікавлять проекти будинків з мансардою до 100 м або більшої площі, так як розміри будівлі є однією з головних складових ціни будь-якого приміщення. Не менш важливими питаннями при прорахунку вартості будівництва будинку з мансардою є:
- Особливості грунту на ділянці, де буде відбуватися будівництво, а також рельєфу території.
- Наявність / відсутність комунікацій.
- Якість під'їзних шляхів.
- Матеріали, які будуть використовуватися при проведенні будівельних робіт.
- Складність проекту.
Отже, проекти будинків з мансардою до 150 м простої конструкції зі зручним ландшафтом і наявністю комунікацій обійдуться дешевше більш просторих будівель зі складним плануванням, де складання проекту вимагає надточних прорахунків. Що стосується матеріалів - тут також можна як заплатити більше, так і заощадити. Недорого і в стислі терміни можна побудувати каркасні будинки під ключ. Але, перш ніж її вибрати, необхідно розглянути всі плюси і мінуси - чи підійде в конкретному випадку така технологія. Найдорожчим варіантом вважається цегляний будинок, який також вимагає і великих витрат часу.
У чому полягають особливості будівництва мансардного даху
Щоб верхній поверх був теплим, комфортним для проживання, план будинку з мансардою враховує обладнання даху в кілька шарів:
- Пароізоляційний. Головна функція - захист утеплювача від вологи. Використовується переважно паронепроникна плівка.
- Теплоізоляційний. Завдання - зменшити до мінімуму втрату тепла. Найчастіше застосовується мінеральна вата, товщина якої підбирається в залежності від клімату в регіоні. Найбільш оптимальним є утеплювач 150-200 мм.
- Вентиляційний. Необхідний для захисту від утворення конденсату, тобто для природної вентиляції між гідроізоляційним і покрівельним матеріалом, в деяких випадках - гідроізоляцією і теплоізоляційним шаром.
- Гідроізоляційний вітрозахисний. Потрібен, щоб атмосферна волога не взаємодіяла з утеплювачем.
- Решетування. Решетування вибирається залежно від використовуваного матеріалу. При гнучкій черепиці знадобиться суцільна обрешітка. Кроква використовується для натуральної, металочерепиці, а також композитної і цементно-піщаної. Контробрешітка встановлюється під латами, набивається над гідроізоляційним шаром на крокві.
Вивчивши особливості кожного шару проекту будинку з мансардою, розуміючи їх призначення, можна сміливо приступати до самостійного облаштування мансарди або стежити за роботою будівельної бригади Львів зі знанням справи.
Якими бувають мансардні дахи
Раціональне використання простору і практичність є головними аспектами при створенні проектів будинків з мансардою до 100 м. Мансардний поверх - один з варіантів, що дозволяють зробити житлову площу більше. Існують різні варіанти конструкцій такої покрівлі, при цьому вони можуть бути обладнані як у чистому вигляді, так і комбінованому. Відмінності полягають в формі конструкції, обсязі площі і відображаються у вартості монтажу. Дах будинку з мансардою може бути односхилим або двосхилим. Односхилий варіант найбільш простий і вимагає менших зусиль і матеріальних витрат. Балки кріпляться на стіни різного рівня. Скат повинен бути не менше 35-45 градусів. Двосхилий дах - найпоширеніший варіант, який включають проекти будинків з мансардою, так як передбачає велику кількість рішень. Щоб її звести, необхідні рівні крокви, які встановлюються, починаючи з обріза стін і закінчуючи коником. Їй характерно мінімальна кількість сполучних вузлів, а також відсутність перегинів і кутів. Вікна в даному випадку роблять в даху, вибираючи місце в залежності від кута нахилу. Вони можуть бути як слуховими, так і розташовуватися в площині даху. Ламаний дах - більш складний варіант, так як передбачає наявність з'єднаних між собою вузлів. Чудово виглядає в проектах будинків з мансардою та терасою. Її розрахунок і монтаж вимагають більшої кількості часу. При облаштуванні даної моделі покрівлі можливий винос частини крокв за межі стіни, в результаті чого утворюється звис, який захищає від опадів вузол примикання до стін. До іншим різновидам мансардних дахів, які включають проекти будинків з мансардою до 150 м, можна віднести чотирьохскатні, з балконом, з колонами, а також різноманітні нестандартні рішення у вигляді г-подібної мансардної покрівлі, яка складається з двох односхилих.